دوره 9، شماره 17 - ( بهار و تابستان 1401 )                   جلد 9 شماره 17 صفحات 34-26 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

ekradi S, hosseinpour M, karimi H, bakhsham M. The Effect of Knowledge Management on Organizational Performance with the Mediating Role of Differentiation Strategy in Agricultural Companies of Science and Technology Park. jea. 2022; 9 (17) :26-34
URL: http://jea.sanru.ac.ir/article-1-283-fa.html
اکرادی سحر، حسین پور مهدی، کریمی حسین، بخشم میلاد. تأتأثیر مدیریت دانش بر عملکرد سازمانی با نقش میانجی استراتژی تمایز در شرکت‌های کشاورزی پارک علم و فناوری. راهبردهای کارآفرینی در کشاورزی. 1401; 9 (17) :34-26

URL: http://jea.sanru.ac.ir/article-1-283-fa.html


گروه مدیریت و کارآفرینی، دانشکده علوم اجتماعی و تربیتی، دانشگاه رازی، کرمانشاه، ایران
چکیده:   (556 مشاهده)

چکیده مبسوط
مقدمه و هدف: عملکرد سازمانی یکی از مهم‌ترین سازه‌ها در تحقق اهداف سازمانی و همچنین یکی از مهم‌ترین سازه‌های مورد بحث در پژوهش‌های مدیریتی است و بدون شک مهم‌ترین معیار سنجش موفقیت شرکت‌های تجاری به‌حساب می‌آید. محیط رقابتی موجود در مقایسه با گذشته میزان رقابت بالاتری را تجربه می‌نماید. در چنین شرایطی، سازمان‌های کشاورزی ناگزیرند در جستجوی روش‌های جدیدی برای بهبود عملکرد باشند. در این راستا یکی از مناسب‌ترین راهبردها، تمرکز بر روی انتخاب درست استراتژی سازمانی و دانش سازمانی و مدیریت صحیح آن است. بنابراین هدف پژوهش حاضر بررسی تأثیر مدیریت دانش بر عملکرد سازمانی با توجه به نقش میانجی استراتژی تمایز در شرکت‌های کشاورزی مستقر در پارک علم و فناوری کرمانشاه بود.
مواد و روش­ ها: این پژوهش بر اساس هدف یک پژوهش کاربردی، بر مبنای گردآوری داده‌ها یک پژوهش توصیفی از نوع علی مقایسه‌ای و از نظر رویکرد یا روش‌شناسی، یک پژوهش کمی بود. جامعه آماری پژوهش کارکنان شرکت‌های کشاورزی مستقر در پارک علم و فناوری کرمانشاه که بالغ بر تعداد 95 نفر و حجم نمونه با استفاده از فرمول کوکران 77 نفر تعیین شد. جهت گردآوری داده از پرسشنامه محقق ساخته استفاده گردید و بر اساس مقیاس لیکرت امتیازدهی شد. برای پردازش داده‌ها از فنون آمار توصیفی در نرم‌افزار SPSS و تجزیه و تحلیل معادلات ساختاری در نرم‌افزار AMOS استفاده‌ شد.
یافته‌ها: یافته ­ها نشان داد که، مدیریت دانش هم بهطور مستقیم بر عملکرد سازمانی تأثیر دارد و هم بهطور غیرمستقیم و از طریق متغیر میانجی استراتژی تمایز بر عملکرد سازمانی تأثیر می‌گذارد. مدیریت دانش یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر عملکرد سازمانی بود که نقش میانجی استراتژی تمایز در این رابطه نیز مورد تأیید قرار گرفت.
نتیجه‌گیری: سازمان‌های کشاورزی اگر بخواهند جایگاه خود را حفظ کرده و به­نحوی عمل کنند که باعث بقا، توسعه و موفقیت شود، ضروری است که در عملکرد خود تجدیدنظر کرده و استراتژی سازمانی و دانش سازمانی مناسب را انتخاب نموده و به­صورت صحیح مدیریت نماید. سازمانی که نتواند استراتژی رقابتی درست را انتخاب کند و مهارت، دانش و دانایی خود را توسعه دهد و از آن در افزایش بهره‌وری استفاده کند، قادر نیست هیچ‌یک از منابع خود را به نحو مطلوب توسعه دهد.

 
متن کامل [PDF 868 kb]   (218 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: هنجارهای اجتماعی و فرهنگی
دریافت: 1400/7/11 | پذیرش: 1400/10/6 | انتشار: 1401/5/3

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به راهبردهای کارآفرینی در کشاورزی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | Journal of Entreneurship and Agriculture

Designed & Developed by : Yektaweb