پژوهش های کارآفرینانه پرورش نیروی انسانی خلاق و نوآور را تسریع می نماید

 | تاریخ ارسال: 1392/7/7 | 
پژوهش های کارآفرینانه پرورش نیروی انسانی خلاق و نوآور را تسریع می نماید
دکتر محمد مهدی مردانشاهی با اعلام دریافت مجوز اولین مجله علمی و پژوهشی کشور با محوریت کشاورزی و کارآفرینی، با هدف جهت دهی تحقیقات به سمت این حوزه ها افزود: پژوهش های کارآفرینانه پرورش نیروی انسانی خلاق و نوآور را به عنوان مهمترین عامل تولید، تسریع می نماید.
مدیر مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به نقش و جایگاه صنعت کشاورزی در استقلال جوامع خاطر نشان کرد: در حالی که امروزه دانش و تفکر خلاق عامل پیشرفت و وجه تمایز جوامع پیشرفته می باشد، حمایت و اجرای پژوهش های کارآفرینانه در حوزه های کشاورزی و منابع طبیعی، عاملی برای ایجاد توازن میان منابع کمیاب و ارزشمند و نیازهای متنوع بشری می باشد.
به گفته وی، کشور ما به دلیل برخورداری از منابع انسانی جوان و متعهد و همچنین اقلیم گوناگون، پتانسیل بسیار مناسبی برای تحقق نیازهای داخلی و صادرات محصولات کشاورزی دارد که لازمه آن فرصت شناسی و      بهره مندی از خلاقیت و نوآوری در تولید و عرضه محصولات می باشد.
مدیر مسئول مجله کارآفرینی و کشاورزی در ادامه با تاکید بر ضرورت بازبینی برنامه های مراکز آموزشی اضافه کرد: مراکز آموزشی در صورت عدم تطابق با واقعیات و ناتوانی در پاسخگویی به نیاز های جامعه ضمن اتلاف سرمایه های ملی، کارکرد خود را از دست خواهند داد و مدرک دارانی فاقد مهارت، پرورش می دهند که در هنگام مواجهه با واقعیات عرصه کسب و کار به دلیل فقدان دانش و مهارت مورد نیاز جامعه، دچار سرخوردگی خواهند شد.
وی اظهار امیدواری کرد با وجود امید و نشاط علمی موجود در پژوهشگران این عرصه، شاهد حل مسایل پیش روی و شکوفایی و رونق هرچه بیشتر بخش کشاورزی باشیم.
شایان ذکر است نشریه علمی و پژوهشی کارآفرینی و کشاورزی با صاحب امتیازی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری آمادگی دریافت نتایج پژوهش های محققان این حوزه را دارد.

AWT IMAGECAPTCHA
دفعات مشاهده: 5355 بار   |   دفعات چاپ: 651 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 39 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به راهبردهای کارآفرینی در کشاورزی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 CC BY-NC 4.0 | Journal of Entreneurship and Agriculture

Designed & Developed by : Yektaweb